Desivé realitné fotografie

Autor: Zuzana Beganová | 21.11.2013 o 9:58 | (upravené 21.11.2013 o 10:44) Karma článku: 5,10 | Prečítané:  1533x

Už ste niečo podobné určite videli. Hľadáte byt alebo dom na kúpu alebo prenájom a tu zrazu na vás vyskočia fotografie ako z hororu. A nie je to vtip, je to realita.  Majitelia a veru aj realitný agenti dokážu takýmto spôsobom prezentovať predávanú alebo prenajímanú nehnuteľnosť. Ak ide o majiteľa, tak môžeme predpokladať, že je totálne neznalý, čo sa týka realitného trhu. Ale ak takéto a podobné fotografie má v portfóliu realitný agent, tak od takého utekajte. Ten by predsa mal vedieť, že dobrá fotografia pekného interiéru je to čo predáva.

Nemusíte byť expert na fotenie alebo dizajnér, aby ste si obstarali fotografie vašej nehnuteľnosti, ktorú idete ponúkať na predaj a prenájom.

1. Základným predpokladom dobrej fotografie je uprataná a logicky usporiadaná miestnosť.

2. Nutnosťou je dostatok denného alebo interiérového osvetlenia.

3. Ideálna pozícia pri fotení je, keď fotíme z rohu miestnosti diagonálne, pri výške objektívu približne v polovici svetlej výšky miestnosti (cca 120-150 cm). Vyhnite sa fotografiám z výšky, prípadne zdola. Takéto fotografie opticky deformujú priestor.

4. Fotografia by mala vypovedať o funkcii miestnosti ako aj o jej veľkosti. Preto nefoťte rohy miestností, skrine a podobne. Takéto fotografie nemajú pre kupujúceho výpovednú hodnotu.

5.  Vyhnite sa fotografiám, na ktorých je vidieť, že fotíte z inej miestnosti a v zábere ostanú zárubne dverí alebo bočné steny veľkých kusov nábytku.

6.  Nezabudnite urobiť fotografie každej miestnosti ako aj pohľad zvonka, prípadne okolia.

7.  Najlepším riešením je urobiť veľa fotiek a potom z nich vybrať tie najlepšie. Aj najväčší profesionály to tak robia.

8.  K fotografiám v inzercii nezabudnite priložiť pôdorys.

Podcenenie prípravy nehnuteľnosti na predaj bude mať pre vás následky vo forme nezáujmu o vašu nehnuteľnosť, prípadne žiadosti o výraznú zľavu od prípadných záujemcov.

Nejde o náročný proces, preto odporúčam venovať tomuto kroku dostatok pozornosti.

Nehnuteľnosť, ktorú vlastníme a chceme predať, je vo väčšine prípadov najcennejšou komoditou v našom živote a preto sa oplatí venovať jej predaju dostatočnú pozornosť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zrušenie amnestií podporila väčšina, Mečiara podržia Smer a SNS

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Prečo politici kričia: Ste nepriateľ národa

Reuters, Guardian, Politico a Economist nechceli poškodiť Slovensko.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.


Už ste čítali?